سرویس جدید گوگل: باغ وحش در خانه شما

بعضی از تکنولوژیها خیلی دور از دسترس به نظر می رسند و وقتی اولین بار درباره شون میشنویم، میگیم:چه باحال، ولی با خودمون میگیم کووو حالا تا به ما برسه. واقعیت افزوده (Augmented Reality) برای من همین حکم رو داشت، فکر میکنم اولین بار حدود ۵ سال پیش درباره اش خوندم: یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند.

از این سری

  1. سرویس جدید گوگل: باغ وحش در خانه شما
  2. سرویس جدید گوگل: حشرات و دایناسورها در خانه شما

تا اینکه در ایام قرنطینه کرونا که باز هم دنبال روشهای جدیدی برای سرگرم کردن پسرم بودم، با «حیوانات سه بعدی گوگل»  آشنا شدم و چند روزی سرگرمش بودم. کافیه تو مرورگز کروم گوشیتون اسم حیوانات معروف رو جستجو کنید (به انگلیسی یا فارسی)، می بینید همون اوایل صفحه یه کادری هست که سمت راستش اون انیمیشن متحرک حیوونه، و کنارش نوشته: Meet a life sized … up close و پایینش هم هست View in 3D. روش کلیک کنید و …

و اما چند نکته:

  • این سرویس رو گوگل در نیمه اول سال ۲۰۱۹ ایجاد کرده و تا الان حیوانات این فهرست در جستجوی گوگل ارائه شده اند. و به فارسی اسب، سگ، گرگ، ببر، خرس، پاندا، شیر، اردک، لاک پشت و …
  • ممکنه گوشی شما این قابلیت رو نداشته باشه 🙁 این قابلیت رو بیشتر گوشیهای بالارده / میان رده که از حدودهای سال ۲۰۱۷ تولید شده اند، دارند. در اینجا فهرست گوشی هایی که قابلیت نمایش حیوانات سه بعدی گوگل رو دارند، ارائه شده.
  • اگر می خواهید جدیدترین اخبار در مورد این سرویس رو دنبال کنید و زبان انگلیسیتون هم خوبه، هر چند وقت یکبار یک نگاهی به این صفحه بندازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *