ماشین زمان موسیقی

اگر یک سال از گذشته خود را انتخاب کنید (۲۰۱۵-۱۹۵۱) ، ماشین نوستالژیا شما رو به صورت موزیکال به عقب برگردونده و شما را به آهنگهای برتر آن زمان پیوند می ده: آهنگهایی رو که اون سال گل کرده بودن فهرست میکنه و با کلیک روی آهنگ مد نظرتون، در سمت راست وب سایت، کلیپش رو از یوتیوب براتون پخش میکنه.

من سال تولدم رو جستجو کردم و چند تا از آهنگهای مطرح اون موقع رو گوش کردم. تجربه جالبی بود. بعدا هم می خوام از این سایت استفاده کنم و به آهنگهای مطرح زمان ۲۰ سالگیم گوش کنم. البته اون موقع اینترنت تو ایران فراگیر نبود و ما خبر نداشتیم آهنگهای روز دنیا جی هستند و به آهنگهای معروف چند سال قبل دنیا گوش میکردیم. من از ایده جالب و طراحی ساده این سایت خیلی خوشم اومد.

  • شاید برای برخی از شما این وب سایت خوب عمل نکنه. یک راه دیگه استفاده از امکان مشابه در اسپاتیفایه. برای مثال  اگر “year:1992” را در Spotify تایپ کنید، از آن سال بازدید خواهید کرد (نتیجه این جستجو)
  • شاید بد نباشه یه نفر این ایده رو برای آهنگهای فارسی اجرا کنه، و قشنگترش اینه که آهنگهای همه کشورهای فارسی زبان (ایران، تاجیکستان و افغانستان رو پوشش بده).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا