راه حلی برای سردردهای میگرنی

حدود بیست سالی میشه که گهگاه دچار حمله میگرنی میشم. قبلا در هر حمله میگرنی تقریبا یه روز کامل یا حداقل یه نصف روز رو از دست میدادم، سردرد شدید، چشم درد شدید، … تا اینکه دچار تهوع میشدم و چند ساعتی میخوابیدم تا حالم خوب شه.

تا اینکه پارسال از متصدی داروخانه آذین راهنمایی خواستم. چند تا دارو رو معرفی کرد، بعضی برای قبل از شروع سردرد میگرنی، و برخی برای بعدش. همه رو گرفتم ولی نمی شد همه رو با خودم هم خونه داشته باشم هم سر کار. تصمیم گرفتم کپسول مسکن نوافن را که برای بعد سردرد معرفی کرده بود به شرکت ببرم. و از اون موقع مشکلم حل شده. هر وقت دچار میگرن میشم (تقریبا یکبار در یکی دو ماه)، یه دونه نوافن (Novafen) میخورم و بعد یکی دو ساعت حالم خوب میشه. داروخانه ها این دارو رو بدون نسخه پزشک هم تحویل میدهند.

توجه:

من پزشک نیستم، این فقط تجربه شخصی من و راه خلاصی بود که بعد حدود ۲۰ سال پیداش کردم. بنابراین ممکنه این دارو برای شما عوارض جانبی داشته باشه و معلومه که نباید اون رو خودسر مصرف کنید. حتما قبل از مصرف درباره عوارضش مطالعه کنید. برای مثال اطلاعات تکمیلی این دراو در سایت ویستا میتونه براتون مفید باشه. و از اون بهتر اینکه با پزشک معتمدتون در این باره صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا